Informace pro rodiče dětí z 1. ročníků

Rozvrh zvonění najdete na stránce: Organizace školního roku

Na začátek školního roku připravte:

• aktovku, pouzdro
  • 1 trojhrannou tužku / červenomodrou tužku / gumu / ořezávátko
  • voskovky /  pastelky Progressa / vodové barvy a kalíšek na vodu / lepidlo / štětec č. 6 a 12 / plastelínu / halenu do VV / hadřík / nůžky
  • zásobník na písmena / tabulku na skládání písmen / plastový obal na eurofólie A4 (s drukem) / 2 průhledné fólie  A4 / 1 průhlednou fólii A5
  • malý ručník / plátěný  ubrousek  pod  svačinku
  • cvičební úbor – cvičky / bílé tričko / ponožky / kraťasy (vše v plátěném  pytlíku a podepsané),
  • přezůvky a pytlík na přezůvky (podepsané)
  • 4 obaly A5 na sešity / 3 obaly A4 na pracovní sešity / 1 obal A4 (na šířku) – obaly stačí až v září

Vážení rodiče, pokud Vaše dítě nastoupí v letošním roce do první třídy naší základní školy Gabry a Málinky, snažte se, aby zvládalo:

• jasnou a správnou výslovnost,
  • poslouchat předčítání pohádek,
  • reagovat ihned na vhodně daný rozkaz a plnit jej,
  • vykonávat danou práci a nezabývat se při ní vedlejšími věcmi,
  • dohrát započatou hru, dokončit rozdělanou práci,
  • plnit drobné denních úkoly,
  • uklidit hračky, po obědě své nádobí a příbor,
  • pozdravit,  poprosit a poděkovat,
  • při hře, procházkách všímat si zvířat, květin a všech změn kolem sebe,
  • ve stejnou hodinu vstávat, jíst, chodit spát (spát má 10 hodin)

Dítě naučte:

Rychle obouvat, zouvat, zašněrovávat boty. Oblékat, svlékat, skládat věci uspořádané na hromádku, rozpínat a zapínat knoflíčky u košilek a svetrů. Vázat kličky u čepice a na záda navlékat aktovku. Umývat si pravidelně ruce. Znát adresu svého bytu, přecházet opatrně křižovatku a ulice, aby dítě nepotřebovalo doprovod rodičů. Poznat barvy, geometrické tvary, počítat po 1 do 10, správně držet tužku, znát své celé jméno.

stránka „Informace pro rodiče dětí z 1. ročníků” již byla zobrazena 5009x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 200 dětí, některé dojíždí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

21.08.2017
Oznamujeme rodičům nových žáků, že od pondělí 28. 8. 2017 si mohou od 8,00 do 15,00 hodin v kanceláři školy vyzvedávat čipy a informační leták ke stravování ve školní jídelně. Záloha na čip činí 100,– Kč.

21.08.2017
Školní jídelna začíná vařit pro cizí strávníky v pondělí 28. 8. 2017.