Projekt: Comenius I.

zs-stitna-2009-projekt-comenius-spanelsko-02-uvod Období práce na projektu: 11/2007 – 7/2009

– koordinátorka projektu – Mgr. Pavla Růžičková

Jeden z dalších školní projektů Comenius (partnerství škol) nabídl našim studentům a učitelům možnost pracovat společně na tématech, o která se zajímáme. Tento projekt s podnázvem „Tradice v proměnách času” měl také za úkol pomoci studentům a učitelům získávat a zlepšovat si dovednosti v týmové práci, společenských vztazích, plánování projektových aktivit a používání ICT (informačních a komunikačních technologií).

Téma projektu, na kterém školy společně po dobu dvou let pracovaly, záviselo zcela na vzájemné dohodě. Předností tohoto projektu bylo  setkávání žáků a vyučujících z jednotlivých zemí a poznávání jejich kulturních zvyklostí. Naše škola se věnovala velikonočním tradicím v programu „Tradice v proměnách času – Tradition Trough Time”.

Školy zapojené do projektu Comenius I.:

(zobrazit na maps.google.com)

• Česká republika – Štítná nad Vláří
  • Finsko – Kuopio
  • Německo – Düren
  • Španělsko – Tobarra–Albacete

Průběh projektu:

místo: Německo – Düren (11/2007)

První setkání všech zúčastněných škol v tomto projektu proběhlo u našich sousedů v Německu, v termínu 19. – 23.11.2007. Každá ze škol zde vyslala dva vyučující a čtyři žáky, ti bydleli v rodinách tamější žáků.

místo: Finsko – Kuopio (2/2008)

Začátkem měsíce února žáci spolu s učiteli naší základní školy Gabry a Málinky navštívila partnerskou školu ve městě Kuopio ve Finsku.

místo: Česká republika – Štítná nad Vláří (10/2008)

Ve dnech od 20. do 23. října 2008 naši základní školu ve Štítné nad Vláří navštívili kolegové ze zemí Německo, Finsko a Španělsko. Naše škola se v tomto projektu věnovala velikonočním tradicím. Snažili jsme se tak našim hostům ukázat formou dílniček co nejvíce z místní kultury. Měli možnost vyzkoušet si čtyři techniky zdobení vajíček (vyškrabávání, batikování, drátkování a barvení v cibulové slupce), dále zdobení velikonočních perníčků, pletení tatarů a výrobu velikonočních přáníček. Na stole nechyběl ani velikonoční beránek. Byli jsme překvapeni, s jakým nadšením a šikovností si vše zkoušeli a jak se radovali ze svých vlastních výtvorů.

místo: Španělsko – Tobarra–Albacete (4/2009)

V rámci projektu Comenius jsem také navštívili Španělsko, město Tobarra. Měli jsme možnost podívat se do několika místních škol, popovídat si s pedagogy a vyměnit si zkušenosti. Navštívili jsme také Institut vzdělávání v krajském městě Albacete. Byli jsme zde seznámeni s novým vzdělávacím programem školského systému Španělska, který se v mnohém podobá našemu ŠVP (Školní vzdělávací program).

stránka „Projekt: Comenius I.” již byla zobrazena 4581x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, někteří dojíždějí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

13.08.2019
Školní kuchyně začne pro cizí strávníky vařit od pondělí 2. 9. 2019.

PRO RODIČE BUDOUCÍCH PRVŇÁČKŮ

Na začátek školního roku svému prvňáčkovi  připravte:

• aktovku, pouzdro
  •  červenomodrou tužku, gumu, ořezávátko
  •  pastelky  PROGRESSA (malé), lepidlo, halenu do VV, hadřík
  • zásobník na písmena, tabulku na skládání písmen, plastový obal na eurofólie  A4 (s drukem)
  • 2 průhledné fólie  A4, 1 průhlednou fólii A5
  • malý ručník, plátěný ubrousek pod svačinku,
  • cvičební úbor – cvičky, bílé tričko, ponožky, kraťasy  (vše v plátěném  pytlíku a podepsané)
  • přezůvky, pytlík na přezůvky (podepsané)
  •  4 obaly A5 na sešity, 3 obaly A4 na pracovní sešity, 1obal A4 (na šířku)   -  obaly stačí  až v září

Pro vaše dítě jsme objednali: