ZŠ Gabry a Málinky Štítná nad Vláří

Štítná nad Vláří 417, okr. Zlín

Projekt: Comenius I.

zs-stitna-2009-projekt-comenius-spanelsko-02-uvod Období práce na projektu: 11/2007 – 7/2009

– koordinátorka projektu – Mgr. Pavla Růžičková

Jeden z dalších školní projektů Comenius (partnerství škol) nabídl našim studentům a učitelům možnost pracovat společně na tématech, o která se zajímáme. Tento projekt s podnázvem „Tradice v proměnách času” měl také za úkol pomoci studentům a učitelům získávat a zlepšovat si dovednosti v týmové práci, společenských vztazích, plánování projektových aktivit a používání ICT (informačních a komunikačních technologií).

Téma projektu, na kterém školy společně po dobu dvou let pracovaly, záviselo zcela na vzájemné dohodě. Předností tohoto projektu bylo  setkávání žáků a vyučujících z jednotlivých zemí a poznávání jejich kulturních zvyklostí. Naše škola se věnovala velikonočním tradicím v programu „Tradice v proměnách času – Tradition Trough Time”.

Školy zapojené do projektu Comenius I.:

(zobrazit na maps.google.com)

  • Česká republika – Štítná nad Vláří
  • Finsko – Kuopio
  • Německo – Düren
  • Španělsko – Tobarra–Albacete

Průběh projektu:

místo: Německo – Düren (11/2007)

První setkání všech zúčastněných škol v tomto projektu proběhlo u našich sousedů v Německu, v termínu 19. – 23.11.2007. Každá ze škol zde vyslala dva vyučující a čtyři žáky, ti bydleli v rodinách tamější žáků.

místo: Finsko – Kuopio (2/2008)

Začátkem měsíce února žáci spolu s učiteli naší základní školy Gabry a Málinky navštívila partnerskou školu ve městě Kuopio ve Finsku.

místo: Česká republika – Štítná nad Vláří (10/2008)

Ve dnech od 20. do 23. října 2008 naši základní školu ve Štítné nad Vláří navštívili kolegové ze zemí Německo, Finsko a Španělsko. Naše škola se v tomto projektu věnovala velikonočním tradicím. Snažili jsme se tak našim hostům ukázat formou dílniček co nejvíce z místní kultury. Měli možnost vyzkoušet si čtyři techniky zdobení vajíček (vyškrabávání, batikování, drátkování a barvení v cibulové slupce), dále zdobení velikonočních perníčků, pletení tatarů a výrobu velikonočních přáníček. Na stole nechyběl ani velikonoční beránek. Byli jsme překvapeni, s jakým nadšením a šikovností si vše zkoušeli a jak se radovali ze svých vlastních výtvorů.

místo: Španělsko – Tobarra–Albacete (4/2009)

V rámci projektu Comenius jsem také navštívili Španělsko, město Tobarra. Měli jsme možnost podívat se do několika místních škol, popovídat si s pedagogy a vyměnit si zkušenosti. Navštívili jsme také Institut vzdělávání v krajském městě Albacete. Byli jsme zde seznámeni s novým vzdělávacím programem školského systému Španělska, který se v mnohém podobá našemu ŠVP (Školní vzdělávací program).

stránka „Projekt: Comenius I.” již byla zobrazena 4533x
zs-stitna-2015-skola-mini.jpg
tel.: 577 336 120 (kancelář)
e-mail: info@zs-stitna.cz
ID datové schránky: 4s92zng
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, někteří dojíždějí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

Nástěnka (oznámení)

19.06.2019
Konec vyučování v pondělí 24. 6. 2019:

  • 1. stupeň – v 11,15 hodin
  • 2. stupeň – ve 12,10 hodin

Konec vyučování od 25. 6  do 27. 6. 2019:

  • 1., 2., 3. třída – 11,00 hodin
  • 4. a 5. třída – 11,15 hodin
  • 6. a 7. třída – 11,30 hodin
  • 8. a 9.třída – 11,45 hodin

V pátek 28. 6. 2019 se oběd bude vydávat od 10,00 do 11,30 hodin.

Školní družina bude v provozu do 12 hodin.


Základní škola Gabry a Málinky Štítná nad Vláří, okr. Zlín, © 2005 – 2016
Informace ke správě osobních údajů a jejich ochrana (GDPR)
odběr novinek RSS, seznam odkazů na stránkách
logo-investice-do-rozvoje-vzdelavani.jpg