Projekt: Comenius II.

Období práce na projektu: 2009 – 2011

– koordinátorka projektu – Mgr. Pavla Růžičková

Tento projekt navazuje předchozí úspěchy projektu Comenius I. (partnerství škol), Nový program Comenius II., který trvá dva roky. Téma druhé řady projektu je: „Pohádky, pověsti a hry dětí v minulosti a současnosti”.

Školy mají za úkol seznámit ostatní účastníky se starodávnou a novodobou pohádkou své země. Dále se školy dohodly, že společně vytvoří příběh – pohádku, ve které budou vystupovat pohádkové bytosti, které si každá země zvolí sama. Pohádka bude inspirovaná dětskou představivostí a naši hrdiné postupně procestují země všech partnerů projektu. Společná práce bude vytištěna v malé knížce a ilustrace vytvoří děti. Věříme, že vše společně s úspěchem zvládneme a budeme mít radost z vytvoření naší „mezinárodní″ pohádky, která nenásilnou a hravou formou seznámí všechny účastníky projektu s pohádkovým světem Finska, Turecka, Španělska a Česka.

Školy zapojené do projektu Comenius II.:

(zobrazit na maps.google.com)

• Česká republika – Štítná nad Vláří
  • Finsko – Kuopio
  • Španělsko – mateřská škola
  • Turecko – Polatlı/Ankara

Průběh projektu:

místo: Turecko – Polatlı/Ankara (10/2009)

místo: Česká republika – Štítná nad Vláří (4/2010)

místo: Finsko – Kuopio(9/2010)

místo: Španělsko – Tobarra, mateřská škola (6/2011)

stránka „Projekt: Comenius II.” již byla zobrazena 3583x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 200 dětí, některé dojíždí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

21.08.2017
Oznamujeme rodičům nových žáků, že od pondělí 28. 8. 2017 si mohou od 8,00 do 15,00 hodin v kanceláři školy vyzvedávat čipy a informační leták ke stravování ve školní jídelně. Záloha na čip činí 100,– Kč.

21.08.2017
Školní jídelna začíná vařit pro cizí strávníky v pondělí 28. 8. 2017.