Projekt: Comenius II.

Období práce na projektu: 2009 – 2011

– koordinátorka projektu – Mgr. Pavla Růžičková

Tento projekt navazuje předchozí úspěchy projektu Comenius I. (partnerství škol), Nový program Comenius II., který trvá dva roky. Téma druhé řady projektu je: „Pohádky, pověsti a hry dětí v minulosti a současnosti”.

Školy mají za úkol seznámit ostatní účastníky se starodávnou a novodobou pohádkou své země. Dále se školy dohodly, že společně vytvoří příběh – pohádku, ve které budou vystupovat pohádkové bytosti, které si každá země zvolí sama. Pohádka bude inspirovaná dětskou představivostí a naši hrdiné postupně procestují země všech partnerů projektu. Společná práce bude vytištěna v malé knížce a ilustrace vytvoří děti. Věříme, že vše společně s úspěchem zvládneme a budeme mít radost z vytvoření naší „mezinárodní″ pohádky, která nenásilnou a hravou formou seznámí všechny účastníky projektu s pohádkovým světem Finska, Turecka, Španělska a Česka.

Školy zapojené do projektu Comenius II.:

(zobrazit na maps.google.com)

• Česká republika – Štítná nad Vláří
  • Finsko – Kuopio
  • Španělsko – mateřská škola
  • Turecko – Polatlı/Ankara

Průběh projektu:

místo: Turecko – Polatlı/Ankara (10/2009)

místo: Česká republika – Štítná nad Vláří (4/2010)

místo: Finsko – Kuopio(9/2010)

místo: Španělsko – Tobarra, mateřská škola (6/2011)

stránka „Projekt: Comenius II.” již byla zobrazena 4584x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, někteří dojíždějí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

13.08.2019
Školní kuchyně začne pro cizí strávníky vařit od pondělí 2. 9. 2019.

PRO RODIČE BUDOUCÍCH PRVŇÁČKŮ

Na začátek školního roku svému prvňáčkovi  připravte:

• aktovku, pouzdro
  •  červenomodrou tužku, gumu, ořezávátko
  •  pastelky  PROGRESSA (malé), lepidlo, halenu do VV, hadřík
  • zásobník na písmena, tabulku na skládání písmen, plastový obal na eurofólie  A4 (s drukem)
  • 2 průhledné fólie  A4, 1 průhlednou fólii A5
  • malý ručník, plátěný ubrousek pod svačinku,
  • cvičební úbor – cvičky, bílé tričko, ponožky, kraťasy  (vše v plátěném  pytlíku a podepsané)
  • přezůvky, pytlík na přezůvky (podepsané)
  •  4 obaly A5 na sešity, 3 obaly A4 na pracovní sešity, 1obal A4 (na šířku)   -  obaly stačí  až v září

Pro vaše dítě jsme objednali: