Projekt: Orientační dny, Fryšták

zs-stitna-2009-adaptacni-kurz-frystak-08-uvod logolink-esf-opvk-orientacni-dny-frystakObdobí práce na projektu: 01.11.2009 – 31.07.2012

– název projektu: Rozvoj hodnotové orientace žáků pro udržitelný rozvoj

– operační program: Vzdělávání pro konkurenceschopnost

– zapojení do projektu: 12 škol, 25 vyškolených pedagogů

– realizátor: Dům Ignáce Stuchlého SKM, Fryšták (www stránky)

Hlavním cílem projektu je zkvalitnit vzdělávání na ZŠ a SŠ realizací inovativních programů zaměřených na rozvoj hodnotové orientace žáků v oblasti trvale udržitelného rozvoje a environmentální výchovy.

K dalším cílům patří: vnímání života jako nejvyšší hodnoty, respekt jedinečnosti, důstojnosti a neopakovatelnosti života, ovlivňování životního stylu a hodnotové orientace žáků, uvědomění si etického rozměru ekologického, sociálního a komunikačního jednání, ocenění rozmanitosti projevů života kultury a každého člověka.

Průběh projektu:

stránka „Projekt: Orientační dny, Fryšták” již byla zobrazena 3751x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 200 dětí, některé dojíždí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

Konec výuky ve čtvrtek 21. 12. 2017:

1. stupeň – 11,15 hodin (po 4. vyučovací hodině)

2. stupeň – 12,10 hodin (po 5. vyučovací hodině)