Projekt: Ovoce do škol

logolink-op-vvv-hor-barva-cz

Období práce na projektu: od 1. 2. 2010

– název projektu: Ovoce do škol

Popis projektu: Úkolem projektu je především přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit zdravé stravovací návyky ve výživě dětí, bojovat proti epidemii dětské obezity a zvrátit klesající spotřebu ovoce a zeleniny. Úspěšné řešení uvedeného úkolu je postaveno na širokém partnerství mezi rezortem školství, zdravotnictví a zemědělství. K podstatnému zvýšení účinnosti celého projektu je nutné bezplatnou distribuci ovoce a zeleniny do škol podpořit doprovodnými opatřeními. Ta jsou zaměřena na praktické seznámení s ovocem a zeleninou v rámci výuky. Jedním z nejdůležitějších prvků celého projektu je vytvoření funkčního vztahu škola - rodina. Pouze  komplexní pojetí všech aspektů projektu „Ovoce do škol" a jejich skutečné realizace v praxi může postupně změnit stravovací návyky dětí a tím omezit narůstající trend obezity. Dodávky ovoce a zeleniny v projektu „Ovoce do škol“ jsou dětem dávány nad rámec pravidelného školního stravování, tzn. že dodávka ovoce a zeleniny v projektu „Ovoce do škol" nenahrazuje naplňování výživových norem stanovených vyhláškou č. 107/2005 Sb., o školním stravování.

Průběh projektu:

Projekt se vztahuje na žáky prvních až pátých ročníků základních škol.

Dodávané produkty dostávají děti z cílové skupiny zdarma. Četnost dodávek je jedenkrát týdně – v naší škole pravidelně každé úterý. Předmětem podpory jsou čerstvé ovoce a zelenina bez obsahu přidaných cukrů, tuků, soli a sladidel a dále balené ovocné a zeleninové šťávy, bez obsahu přidaných cukrů, tuků, soli, sladidel a konzervantů. Podíl balených ovocných a zeleninových šťáv může činit nejvýše 25 % celkového počtu dodávek produktů do každé školy

stránka „Projekt: Ovoce do škol” již byla zobrazena 113x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 200 dětí, některé dojíždí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

21.08.2017
Oznamujeme rodičům nových žáků, že od pondělí 28. 8. 2017 si mohou od 8,00 do 15,00 hodin v kanceláři školy vyzvedávat čipy a informační leták ke stravování ve školní jídelně. Záloha na čip činí 100,– Kč.

21.08.2017
Školní jídelna začíná vařit pro cizí strávníky v pondělí 28. 8. 2017.