Projekt: Rovná příležitost pro Gabru a Málinku

zs-stitna-2011-rovna-prilezitost-uvod Období práce na projektu: 1.11.2010  – 30.6.2012

koordinátorka projektu – Eva Trávníčková

– číslo projektu: CZ.1.07/1.2.08/03.0001

– celkové náklady projektu: 1.005.265,60 Kč

– název operačního programu: Vzdělávání pro konkurenceschopnost

Název oblasti podpory: Rovné příležitosti dětí a žáků, včetně dětí se speciálními vzdělávacími potřebami. Cíl tohoto projektu: zlepšování organizačních forem výuky a vyučovacích metod tak, aby podporovaly rovný přístup žáků ke vzdělávání.

Projekt má za úkol zejména:

• vytvoření technického a programového zázemí k moderní výuce v počítačové učebně a v učebně s interaktivní tabulí
  • zavádění moderních metod do výuky pomocí vlastních multimediálních vzdělávacích programů, metodických příruček a pracovních výukových materiálů tak, aby byl podpořen rovný přístup ke vzdělávání
  • vytvoření informačního centra sloužícího žákům a rodičům zejména v oblasti domácího využívání počítačových výukových programů
  • zvýšení odborné a pedagogické způsobilosti učitelů naší školy v oblasti práce s žáky se speciálními vzdělávacími potřebami i v oblasti práce s žáky nadanými
  • přenos všech aktivit projektu na hlavní cílovou skupinu – žáky naší školy, rozvoj klíčových kompetencí žáků.

O projektu „Rovná příležitost pro Gabru a Málinku” získáte další informace i na jeho webových stránkách www.rovnasance.webnode.cz.

Průběh projektu:

Pozvánka do počítačové učebny

Vážení rodiče,

zveme Vás do naší nově vybavené počítačové učebny, kde budete mít možnost vyzkoušet si spolu se svými dětmi výukové programy, které jsou vhodné k domácí přípravě žáků zábavnou formou.

Vybrané programy si pak můžete přes školu objednat za výhodnou cenu. Např. firma Terasoft prodává školám, které jsou jejími zákazníky,  žákovské licence za 200 Kč, přičemž běžná cena jednotlivých programů při objednání přes internet je  630 Kč.

Termíny – vždy od 14:00 do 16:00

• 4. ročník:   31. 10. 2011
  • 2. ročník:   3. 11. 2011
  • 6. ročník:   7. 11. 2011
  • 3. ročník:   8. 11. 2011
  • 7. ročník:   9. 11. 2011
  • 5. ročník:   14. 11. 2011
  • 1. ročník:   15. 11. 2011

Těšíme se na Vaši účast a na spolupráci při využívání počítačových výukových programů ve výuce Vašich dětí.

stránka „Projekt: Rovná příležitost pro Gabru a Málinku” již byla zobrazena 3617x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 200 dětí, některé dojíždí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

16.10.2017
Výskyt vší

Vážení rodiče, v naší škole vyskytly vši. Prosíme, abyste svým dětem i členům rodiny pečlivě prohlédli vlasy. V případě výskytu ošetřete vlasy přípravky PEDICUL HERMAL, DIFUSIL-H-FORTE, PARA-SIDOSE nebo PARANITJe třeba také vydezinfikovat hřebeny, kartáče, límce bund, čepice apod. Současně je nutné vyprat a vyžehlit ložní prádlo a textilie, které by mohly být zavšiveny.

Příspěvek KPDŠ

Výbor KPDŠ odhlasoval na své schůzi dne 5. 10. 2017 výběr příspěvku na nejstarší dítě v rodině ve výši 250,– Kč. Tento příspěvek se používá na akce pro žáky naší školy – vstupné a jízdné na kulturní akce, úhradu preventivních programů (R-Ego), nákup cen za různé soutěže, příspěvek na lyžařský výcvikový kurz. Děkujeme za úhradu.