Sběr šípků a papíru 2018

- napsáno 8. října 2018 v kategorii Ostatní autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

img-9924-velka

V září proběhl na naší škole sběr šípků. Celkem se nasbíralo 258 kg.

Sběr starého papíru proběhl 2. a 3. října. Celkem se nasbíralo  14 tun.

Poděkování patří všem žákům, kteří se sběru zúčastnili, ale i rodičům, kteří jim pomáhali. Za pomoc při sběru papíru děkujeme chlapcům z 9. třídy.

zobrazit celou zprávu

VSL - přespolní běh Vlachovice 2018

- napsáno 8. října 2018 v kategorii autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

img-6325-velka

V druhém pokračování VSL se nám bohužel nedařilo a nenavázali jsme na úspěch mladších spolužáků ve vybíjené. Letošní ročník vytrvalostního běhu jsme zakončili na posledním místě… Malou útěchou je fakt, že výkony závodníků z jednotlivých škol byly velmi vyrovnané, kdy pět škol od sebe dělily pouhé čtyři body. Další utěšující náplastí bylo první místo Jakuba Caletky v kategorii starších chlapců.

Naši školu reprezentovali: J. Caletka, J. Zvoníček, Š. Polášková, I. Strnadová (všichni kat. st. žáci) a O. Struhař, T. Martinát, B. Šenkeříková, A. Holbová (všichni kat. ml. žáci).

Děkuji všem za reprezentaci a držme palce našim fotbalistům, kteří sehrají již tento čtvrtek turnaj v minikopané v Luhačovicích.

Mgr. Bronislav Šenkeřík

Beseda a exkurze Pomozte zachránit farmáře pro 8. a 9. ročník

- napsáno 3. října 2018 v kategorii Exkurze-výlety autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

zachrante-farmare-velka

Hlavním tématem projektu je zemědělství. Žáci poznávají zemědělství jako jeden z nejvýznamnějších objevů, se kterým je zásadně provázána naše současnost a budoucnost. Vztahy člověka a přírody při produkci potravin jsou klíčové z hlediska rizik na zdraví člověka i principů udržitelného rozvoje.

Součástí besedy je i debata o volbě povolání v zemědělských, potravinářských a lesnických oborech.
Na besedu bude navazovat exkurze na vybrané zemědělské farmě.
                                                Mgr. Bronislav Šenkeřík

Plavání – 5. ročník

Ve čtvrtek 22. 10. 2018 se žáci 4. – 7. ročníku zúčastní anglicky mluveného divadelního představení ve Valašských Kloboukách. Výuka plavání pro žáky 5. ročníku bude o týden odložena.