WE REMEMBER

- napsáno 28. ledna 2019 v kategorii Ostatní autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

weremember-1-of-1

Dne 27. 1. 1945 byl osvobozen největší koncentrační tábor  – Osvětim (Polsko).  Proto se toto datum spojuje v dnešní době s Dnem obětí holocaustu. Na sociálních sítích se v této souvislosti objevila informace o celosvětové výzvě pod názvem „WE REMEMBER“ (pamatujeme). Uvedli ji do pohybu lidé, kteří přežili věznění v Osvětimi. Chtěli tak apelovat na eskalaci násilí v dnešní době. Na základě toho jsme se tak do výzvy zapojili i my.

Děkuji ředitelství školy, žákům a  firmě H&H Creative s.r.o. za vstřícnost a pomoc při realizaci tohoto nápadu.

Mgr. Renata Chromíková

Rodičovský ples 2019

- napsáno 21. ledna 2019 v kategorii autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

img-7313-velka

V pátek 18. 1. 2019 se v sále kulturního domu ve Štítné konal tradiční Rodičovský ples. Velkým potleskem byla odměněna polonéza v podání žáků 9. ročníku. Zpestřením večera bylo i taneční vystoupení Julie a Jakuba Liškových a Elišky Kozubíkové v moderním disco tanci. Novinkou letošního plesu byla kavárnička, kde návštěvníci ocenili výbornou kávu a domácí zákusky. Děkujeme všem pořadatelům za organizaci plesu a sponzorům za dary do tomboly.

Okresní kolo dějepisné olympiády

- napsáno 18. ledna 2019 v kategorii Soutěže autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

Dne 17. ledna 2019 se konalo okresní kolo dějepisné olympiády ve Zlíně. Z naší školy postoupili dva žáci 8. ročníku – Martin Sába a Adam Svárovský.

Oba velmi dobře obstáli ve školním kole. Pořadatel je vybral podle získaných bodů z celkem 350 žáků v okrese a zařadil je mezi 40 účastníků této soutěže.

zobrazit celou zprávu

Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, některé dojíždí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.