Hodina přírodovědy v přírodě - 2018

- napsáno 19. října 2018 v kategorii Ostatní autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

img-20181012-110410-142

Protože letošní podzimní počasí je teplé a příjemné, vyrazili jsme s paní učitelkou pozorovat okolní podzimní přírodu ven, do přírody. Naše trasa vedla kolem penzionu ke koupališti, dál podél potoka k vodárně a odtud do lesa. Po trase jsme zastavovali a plnili úkoly. V lese jsme nasbírali přírodniny – šišky smrku, borovice, semínka bukvic, žaludy, poznávali jsme stromy. Ve škole jsme pak uspořádali výstavku. Učení o přírodě v přírodě nás bavilo.

čtvrťáci

Ekofarma Javorník

- napsáno 17. října 2018 v kategorii Exkurze-výlety autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

img-0019-velka

V úterý 16. října se žáci 8. a 9. ročníku zúčastnili exkurze na místní farmě Javorník. Jedná se o pokračování projektu Pomozte zachránit farmáře (viz článek 3. 10.). Žáci se seznámili s chodem farmy. Navštívili živočišnou výrobu, mlékárnu a měli možnost malé ochutnávky produktů. Rovněž pochopili rozdíl mezi ekologickým zemědělstvím a konvenčním zemědělstvím.

Cílem projektu je pochopení důležitosti zemědělství, zajímat se o produkty, které konzumujeme a popřípadě vzbudit zájem o zemědělské obory.

Mgr. Bronislav Šenkeřík

Milníky angloamerické populární a jazzové hudby od 80. let 20. století až po současnost

- napsáno 15. října 2018 v kategorii autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

Tak zněl název výchovného koncertu ve zlínské Filharmonii Bohuslava Martinů, kterého se zúčastnili žáci II. stupně dne 12. 10. 2018. Pořad posluchačům přiblížil vývoj jazzu a popu a ukázal, že i současná hudba může být velmi hodnotná a kvalitní. Repertoár byl velmi pestrý. Zazněly písně Michaela Jacksona, Alicie Keys, Bruna Marse a dalších. Koncert byl doplněn video projekcí. Účinkovala kapela F-dur Jazzband, což je třináctičlenná formace profesionálních muzikantů ze Zlína.

Žákům i učitelům se koncert moc líbil a těšíme se na podobné akce.

Mgr. Klára Nosková