ZŠ Gabry a Málinky Štítná nad Vláří

Štítná nad Vláří 417, okr. Zlín

3 dny ve Fryštáku (6. roč.)

- napsáno 17. prosince 2010 v kategorii Exkurze-výlety autorem Žáci

zs-stitna-2010-frystak-02-uvod Všichni jsme se velice těšili na to, až pojedeme do Fryštáku. Většina z nás se těšila především na to, že si užijeme tři dny plné zábavy a her a zároveň se naučí mezi sebou spolupracovat a tím se posílí náš třídní kolektiv. Našli se však mezi námi i takoví, kteří se těšili hlavně na to, že se ulejí ze školy.

Konečně nastal ten očekávaný den, 6. prosinec 2010, den našeho odjezdu. Ráno v 7.30 hodin jsme autobusem odjížděli od školy. Jakmile jsme v místě určení vystoupili z autobusu, hned u zastávky nás uvítal pán v černém oblečení, který měl na sobě kartičku FBI. Řekl nám, že za chvíli tudy půjde muž, který na sobě bude mít nějaké informace o sobě. Později jsme zjistili, že to je jeden ze dvou lektorů. A tak jsme hned po našem příjezdu začali plnit úkoly. Takže než jsme došli k domu, kde jsme měli být ubytovaní, museli jsme zjišťovat různé informace a hledat nějaké předměty.

V domě nás uvítal druhý lektor v přestrojení za vojáka, který každého z nás vyfotografoval. Pak jsme šli do pokojů, kde jsme si rychle vybalili věci. Zbytek dne jsme dělali různé aktivity, jak např.. CASINO. Mezi jednotlivými činnostmi jsme měli oběd, večeři a taky volno na odpočinek. Večer jsme vždy vzpomínali na to, co jsme během dne prožili.

Druhý dne po snídani jsme pokračovali v programu. Abychom se zahřáli, hráli jsme nejprve „sedátka“. Ten den jsme v několika aktivitách, které byly na čas, udělali rekord. Večer pro nás lektoři připravili „pobřežní hlídku“, která se všem velmi líbila. V závěru dne jsme opět rekapitulovali, co jsme prožili.

Poslední den jsme měli program už jen dopoledne, po obědě jsme vymýšleli pravidla pro naši třídu. Čas byl však neúprosný a tak jsme se museli chystat na cestu domů. Někteří by zde raději zůstali ještě déle, jiní se už těšili domů. Na památku jsme všichni dostali kartičky FBI se svými fotkami. Plni dojmů jsme nasedli do autobusu a vyjeli na cestu domů. Myslím, že tyto společně strávené 3 dny nás jako kolektiv posílily a zanechaly v nás krásné vzpomínky.

Jiří David, 6. třída

→ přejít na fotogalerii

zpráva „3 dny ve Fryštáku (6. roč.)” již byla zobrazena 1816x
zs-stitna-2015-skola-mini.jpg
tel.: 577 336 120 (kancelář)
e-mail: info@zs-stitna.cz
ID datové schránky: 4s92zng
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, některé dojíždí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

Nástěnka (oznámení)

05.12.2018
V rámci projektu Recyklohraní s zapojujeme do kampaně Věnuj mobil. Vysloužilé mobilní telefony můžete odevzdávat i s baterií a nabíječkou (není podmínkou) do 31. 1. 2019 do kontejneru, který je umístěn ve vestibulu školy. 


Základní škola Gabry a Málinky Štítná nad Vláří, okr. Zlín, © 2005 – 2016
Informace ke správě osobních údajů a jejich ochrana (GDPR)
odběr novinek RSS, seznam odkazů na stránkách
logo-investice-do-rozvoje-vzdelavani.jpg