Cesta do Finska (projekt Comenius II)

- napsáno 10. září 2010 v kategorii Školní projekty autorem Mgr. Pavla Růžičková

zs-stitna-2010-projekt-comenius-finsko-01-uvod Ve dnech 4. – 10. září 2010 proběhlo ve Finsku – městě Kuopiu další setkání škol, které se podílí na společném projektu Comenius II. Kromě finských učitelů se této akce zúčastnili i zástupci Španělska a Turecka.

Naši školu zastupovali Josef Hnaníček, Libuše Šeligová a Pavla Růžičková. Program pokračuje tvorbou společné pohádky pro děti, která vyjde v anglickém jazyce. Hlavními postavami této pohádky budou nejoblíbenější hrdinové jednotlivých zemí. Naším pohádkovým hrdinou je hloupý Honza. Pobyt ve Finsku se nám velmi líbil a těšíme se na závěrečné setkání všech škol v červnu příštího roku ve Španělsku.

zpráva „Cesta do Finska (projekt Comenius II)” již byla zobrazena 2178x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, někteří dojíždějí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

13.08.2019
Školní kuchyně začne pro cizí strávníky vařit od pondělí 2. 9. 2019.

PRO RODIČE BUDOUCÍCH PRVŇÁČKŮ

Na začátek školního roku svému prvňáčkovi  připravte:

• aktovku, pouzdro
  •  červenomodrou tužku, gumu, ořezávátko
  •  pastelky  PROGRESSA (malé), lepidlo, halenu do VV, hadřík
  • zásobník na písmena, tabulku na skládání písmen, plastový obal na eurofólie  A4 (s drukem)
  • 2 průhledné fólie  A4, 1 průhlednou fólii A5
  • malý ručník, plátěný ubrousek pod svačinku,
  • cvičební úbor – cvičky, bílé tričko, ponožky, kraťasy  (vše v plátěném  pytlíku a podepsané)
  • přezůvky, pytlík na přezůvky (podepsané)
  •  4 obaly A5 na sešity, 3 obaly A4 na pracovní sešity, 1obal A4 (na šířku)   -  obaly stačí  až v září

Pro vaše dítě jsme objednali: