Cesta do Finska (projekt Comenius II)

- napsáno 10. září 2010 v kategorii Školní projekty autorem Mgr. Pavla Růžičková

zs-stitna-2010-projekt-comenius-finsko-01-uvod Ve dnech 4. – 10. září 2010 proběhlo ve Finsku – městě Kuopiu další setkání škol, které se podílí na společném projektu Comenius II. Kromě finských učitelů se této akce zúčastnili i zástupci Španělska a Turecka.

Naši školu zastupovali Josef Hnaníček, Libuše Šeligová a Pavla Růžičková. Program pokračuje tvorbou společné pohádky pro děti, která vyjde v anglickém jazyce. Hlavními postavami této pohádky budou nejoblíbenější hrdinové jednotlivých zemí. Naším pohádkovým hrdinou je hloupý Honza. Pobyt ve Finsku se nám velmi líbil a těšíme se na závěrečné setkání všech škol v červnu příštího roku ve Španělsku.

zpráva „Cesta do Finska (projekt Comenius II)” již byla zobrazena 1741x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 200 dětí, některé dojíždí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.