Exkurze Praha 2018

- napsáno 12. června 2018 v kategorii Exkurze-výlety autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

img-9255-519

V pondělí 11. 6 . 2018 jsme se vydali se žáky 9. třídy na jednodenní exkurzi do Prahy. Z Bylnice jsme vyrazili hned ve 4 hodiny ráno a v půl desáté nás už čekala prohlídka Pražského hradu i s interiéry. Obdivovali jsme krásy chrámu Sv. Víta, Vladislavského sálu, podívali jsme se z okna, ze kterého byli svrženi pražští místodržící, dostali jsme se i do baziliky Sv. Jiří a do Zlaté uličky.

Po procházce Nerudovou ulicí jsme se pak přes Karlův most dostavili do muzea Karlova mostu. Po seznámení se spoustou zajímavostí o této známé stavbě jsme nasedli na loď a pluli jsme po Vltavě a Čertovce. Na závěr jsme se zastavili u Betlémské kaple, na Staroměstském náměstí a u Prašné brány. Stihli jsme i rozchod na Václavském náměstí. Domů jsme dorazili unavení, ale plni dojmů z našeho hlavního města.

zpráva „Exkurze Praha 2018” již byla zobrazena 153x