Exkurze u HZS Val. Klobouky - 6. ročník

- napsáno 20. dubna 2017 v kategorii Exkurze-výlety autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

img-9367-velka

Dne 20. 4. 2017 se žáci 6. ročníku zúčastnili exkurze na stanici Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje ve Valašských Kloboukách. Dozvěděli se spoustu informací z oblasti požární ochrany a ochrany obyvatelstva.  Viděli vybavení hasičských aut. Mladý hasič si navlékl ochranné přetlakové chemické a žáruvzdorné obleky, ve kterých vypadal jako kosmonaut. Chlapci si vyzkoušeli tíhu rozbrušovacích pil. Seznámili se například také se zachytávačem airbagů. Exkurze byla zajímavá a užitečná. Děkujeme.

Mgr. Klára Nosková

zpráva „Exkurze u HZS Val. Klobouky - 6. ročník” již byla zobrazena 86x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 200 dětí, některé dojíždí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.