Exkurze - živočišná výroba Javorník 2017

- napsáno 29. června 2017 v kategorii Exkurze-výlety autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

kravin-030-559

Ve středu 28. 6. 2017  žáci 1. 2. a 3. třídy navštívili farmu ZDV Javorník. Všechno jim ochotně vysvětlil pan M. Ptáček, který má na starosti živočišnou výrobu. Viděli nejmenší telátka, jalovice i dojnice. Děti překvapila velikost a hmotnost býků. Na závěr jsme zjistili, že 19 „třeťáků“ má stejnou váhu jako jeden statný býk. Exkurze se všem moc líbila, žáci si uvědomili, jak je náročná práce  u hospodářských zvířat.

Mgr. Zdenka Vargová

zpráva „Exkurze - živočišná výroba Javorník 2017” již byla zobrazena 61x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 200 dětí, některé dojíždí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

16.10.2017
Výskyt vší

Vážení rodiče, v naší škole vyskytly vši. Prosíme, abyste svým dětem i členům rodiny pečlivě prohlédli vlasy. V případě výskytu ošetřete vlasy přípravky PEDICUL HERMAL, DIFUSIL-H-FORTE, PARA-SIDOSE nebo PARANITJe třeba také vydezinfikovat hřebeny, kartáče, límce bund, čepice apod. Současně je nutné vyprat a vyžehlit ložní prádlo a textilie, které by mohly být zavšiveny.

Příspěvek KPDŠ

Výbor KPDŠ odhlasoval na své schůzi dne 5. 10. 2017 výběr příspěvku na nejstarší dítě v rodině ve výši 250,– Kč. Tento příspěvek se používá na akce pro žáky naší školy – vstupné a jízdné na kulturní akce, úhradu preventivních programů (R-Ego), nákup cen za různé soutěže, příspěvek na lyžařský výcvikový kurz. Děkujeme za úhradu.