Javorníček ve Vysokém Poli

- napsáno 26. září 2017 v kategorii Exkurze-výlety autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

vysoke-pole-17-049-405

V pondělí  25. 9. 2017  jeli členové Javorníčku do EnviCentra Pro krajinu Vysoké Pole. Exkurze byla odměnou za reprezentaci školy v minulém školním roce. Tentokrát jsme vybrali program: Ovoce chutná nejvíce, když je z naší vesnice.

V úvodu pod heslem „Víme, co jíme“ jsme se seznámili s výhodami vlastních výpěstků. Pracovní list nám ukázal naše i cizokrajné druhy ovoce. Naučili jsme se rozeznávat ovocné stromy na dálku. Pak jsme se s chutí se vrhli na lisování moštu a pečení babiččina jablečného štrúdlu. Jablíčka byla výborná, mošt slaďoučký. Než se upekl štrúdl, odnesli jsme zbytky kozám a dalším zvířátkům. Voňavý štrúdl jsme přivezli do školy. Byl výborný, všem moc chutnal. Určitě ho mnozí budou péct doma. Už ví, jak na to. Exkurze se dětem líbila a už teď se těší na další společný výlet.

Zdenka Vargová

zpráva „Javorníček ve Vysokém Poli” již byla zobrazena 168x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 200 dětí, některé dojíždí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

Konec výuky ve čtvrtek 21. 12. 2017:

1. stupeň – 11,15 hodin (po 4. vyučovací hodině)

2. stupeň – 12,10 hodin (po 5. vyučovací hodině)