Jazyková soutěž ve Zlínském kraji

- napsáno 2. června 2017 v kategorii Soutěže autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

KPDM – Krajský parlament dětí a mládeže  pořádal  dne  1. 6. 2017 ve Zlíně jazykovou soutěž . Cílem soutěže bylo ověření jazykové vybavenosti žáků základních a středních škol v anglickém, německém a ruském jazyce.

Soutěž probíhala formou testů (60 otázek – 60 minut).

V kategorii základních škol se soutěže v AJ zúčastnil Ondřej Hnilo (žák 9. ročníku). Získal krásné 2. místo z počtu 16 soutěžících.

Ondrovi  gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Pavla Růžičková – vyučující AJ

zpráva „Jazyková soutěž ve Zlínském kraji” již byla zobrazena 66x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 200 dětí, některé dojíždí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.