Konverzační soutěž v německém jazyce 2014

- napsáno 28. dubna 2014 v kategorii Soutěže autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

konverzacni-soutez-jn-14-velka Dne 28. 4. 2014 se konala soutěž v německé konverzaci. Naši deváťáci si tak mohli ověřit své znalosti němčiny v praxi. Žáci se nejdříve porotě představili a několik minut mluvili na zadané téma. Následovalo čtení a překlad německy psaného úryvku. Další disciplínou byl poslech a doplňování neznámého textu.

Soutěžní klání tedy vůbec nebylo jednoduché,   protože němčina je pro žáky druhým cizím jazykem.  Přesto ho všichni zúčastnění absolvovali se ctí.

Pořadí vítězů

1. místo:  Eliška Hrnčiříková

2. místo:  Ondřej Fojtík

3. místo:  Jiří David

Všem zúčastněným děkujeme za to, že dělají něco navíc a zároveň jim přejeme hodně úspěchů v dalším studiu německého jazyka na SŠ.

Mgr. Renata Chromíková

zpráva „Konverzační soutěž v německém jazyce 2014” již byla zobrazena 827x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, některé dojíždí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

05.12.2018
V rámci projektu Recyklohraní s zapojujeme do kampaně Věnuj mobil. Vysloužilé mobilní telefony můžete odevzdávat i s baterií a nabíječkou (není podmínkou) do 31. 1. 2019 do kontejneru, který je umístěn ve vestibulu školy.