Konverzační soutěž v německém jazyce 2018

- napsáno 9. května 2018 v kategorii Soutěže autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

img-5736

Ve středu 9. 5. 2018 jsme pro žáky 9. ročníku připravili soutěž v konverzaci v německém jazyce. Zájemci si tak mohli v praxi ověřit své znalosti němčiny. Nejprve si vylosovali jedno z předem daných témat (Jahreszeiten, Urlaub und Reisen, Mein Alltag, Meine Familie, Meine Hobbys, Meine Wohnung…). Popsali obrázek související s tématem, odpovídali na otázky a sami se k tématu vyjadřovali, přičemž se projevila především jejich pohotovost a slovní zásoba.

Vítězkou soutěže se stala Marie Chovančíková, 2. místo získala Monika Strnadová a o 3. místo se podělily Veronika Lišková a Alžběta Vilímková.

Soutěžícím blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů při dalším studiu cizích jazyků.

zpráva „Konverzační soutěž v německém jazyce 2018” již byla zobrazena 69x