ZŠ Gabry a Málinky Štítná nad Vláří

Štítná nad Vláří 417, okr. Zlín

LAND - ART

- napsáno 8. října 2013 v kategorii Ostatní autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

img-3079-798

Minulý týden si žáci 7. ročníku vyzkoušeli  v hodinách VV principy LAND – ARTU.

1. skupina pracovala na volné téma a pouze s přírodním materiálem. Vytvořili relikty s názvy např. Srdce z kamene, Podzimní západ slunce, Vládce přírody, Hodiny.

2. skupina měla za úkol použít jako základ tvoření strom. Vznikly objekty nazvané: Narozeninový strom, Pavučina pravdy, Ramínkovník, Oblečen na zimu.

Sami posuďte, jak  se jim tvorba zdařila…

Co je to land-art?

Land-art (z anglického land – země, art – umění) – znamená v překladu zemní
umění neboli umění země. Soustředí se na různé zásahy v přírodě nebo na práci s neobvyklým materiálem v přírodě. Prostředí nabízí několik možných variant k land-artové činnosti. Umělcům, kteří vytvářejí tyto události v přírodě, říkáme land-artisté. Jde o jeden ze směrů akčního umění. Land-artisté tvořili svá díla od konce šedesátých let. Rozkvět akční tvorby trval asi po dobu deseti let. Ale jeho dozvuky u některých umělců trvají dodnes. Každý z umělců land-artu se zabýval určitým typem tohoto umění, každý měl svůj vlastní styl.

Land-artisté pracují se zeminou, hlínou, pískem, kamením, slámou, senem,
se suchými větvemi, listím nebo s vodou v různých podobách – led, sníh, déšť.
Někteří z nich přinášejí do přírody i jiné prvky (lana, stuhy, plátna apod.).
                                                                 Mgr. Zdeňka Miklasová


 → přejít na fotogalerii
 
   

zpráva „LAND - ART” již byla zobrazena 1225x
zs-stitna-2015-skola-mini.jpg
tel.: 577 336 120 (kancelář)
e-mail: info@zs-stitna.cz
ID datové schránky: 4s92zng
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, některé dojíždí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

Nástěnka (oznámení)

05.12.2018
V rámci projektu Recyklohraní s zapojujeme do kampaně Věnuj mobil. Vysloužilé mobilní telefony můžete odevzdávat i s baterií a nabíječkou (není podmínkou) do 31. 1. 2019 do kontejneru, který je umístěn ve vestibulu školy. 


Základní škola Gabry a Málinky Štítná nad Vláří, okr. Zlín, © 2005 – 2016
Informace ke správě osobních údajů a jejich ochrana (GDPR)
odběr novinek RSS, seznam odkazů na stránkách
logo-investice-do-rozvoje-vzdelavani.jpg