LAND - ART

- napsáno 8. října 2013 v kategorii Ostatní autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

img-3079-798

Minulý týden si žáci 7. ročníku vyzkoušeli  v hodinách VV principy LAND – ARTU.

1. skupina pracovala na volné téma a pouze s přírodním materiálem. Vytvořili relikty s názvy např. Srdce z kamene, Podzimní západ slunce, Vládce přírody, Hodiny.

2. skupina měla za úkol použít jako základ tvoření strom. Vznikly objekty nazvané: Narozeninový strom, Pavučina pravdy, Ramínkovník, Oblečen na zimu.

Sami posuďte, jak  se jim tvorba zdařila…

Co je to land-art?

Land-art (z anglického land – země, art – umění) – znamená v překladu zemní
umění neboli umění země. Soustředí se na různé zásahy v přírodě nebo na práci s neobvyklým materiálem v přírodě. Prostředí nabízí několik možných variant k land-artové činnosti. Umělcům, kteří vytvářejí tyto události v přírodě, říkáme land-artisté. Jde o jeden ze směrů akčního umění. Land-artisté tvořili svá díla od konce šedesátých let. Rozkvět akční tvorby trval asi po dobu deseti let. Ale jeho dozvuky u některých umělců trvají dodnes. Každý z umělců land-artu se zabýval určitým typem tohoto umění, každý měl svůj vlastní styl.

Land-artisté pracují se zeminou, hlínou, pískem, kamením, slámou, senem,
se suchými větvemi, listím nebo s vodou v různých podobách – led, sníh, déšť.
Někteří z nich přinášejí do přírody i jiné prvky (lana, stuhy, plátna apod.).
                                                                 Mgr. Zdeňka Miklasová

zpráva „LAND - ART” již byla zobrazena 1207x

Plavání – 5. ročník

Ve čtvrtek 22. 10. 2018 se žáci 4. – 7. ročníku zúčastní anglicky mluveného divadelního představení ve Valašských Kloboukách. Výuka plavání pro žáky 5. ročníku bude o týden odložena.