LAND - ART

- napsáno 8. října 2013 v kategorii Ostatní autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

img-3079-798

Minulý týden si žáci 7. ročníku vyzkoušeli  v hodinách VV principy LAND – ARTU.

1. skupina pracovala na volné téma a pouze s přírodním materiálem. Vytvořili relikty s názvy např. Srdce z kamene, Podzimní západ slunce, Vládce přírody, Hodiny.

2. skupina měla za úkol použít jako základ tvoření strom. Vznikly objekty nazvané: Narozeninový strom, Pavučina pravdy, Ramínkovník, Oblečen na zimu.

Sami posuďte, jak  se jim tvorba zdařila…

Co je to land-art?

Land-art (z anglického land – země, art – umění) – znamená v překladu zemní
umění neboli umění země. Soustředí se na různé zásahy v přírodě nebo na práci s neobvyklým materiálem v přírodě. Prostředí nabízí několik možných variant k land-artové činnosti. Umělcům, kteří vytvářejí tyto události v přírodě, říkáme land-artisté. Jde o jeden ze směrů akčního umění. Land-artisté tvořili svá díla od konce šedesátých let. Rozkvět akční tvorby trval asi po dobu deseti let. Ale jeho dozvuky u některých umělců trvají dodnes. Každý z umělců land-artu se zabýval určitým typem tohoto umění, každý měl svůj vlastní styl.

Land-artisté pracují se zeminou, hlínou, pískem, kamením, slámou, senem,
se suchými větvemi, listím nebo s vodou v různých podobách – led, sníh, déšť.
Někteří z nich přinášejí do přírody i jiné prvky (lana, stuhy, plátna apod.).
                                                                 Mgr. Zdeňka Miklasová

zpráva „LAND - ART” již byla zobrazena 1177x

Na začátek školního roku svému prvňáčkovi  připravte:

• aktovku, pouzdro
  •  červenomodrou tužku, gumu, ořezávátko
  •  pastelky  PROGRESSA ( malé),  lepidlo, halenu do VV, hadřík
  • zásobník na písmena, tabulku na skládání písmen, plastový obal na eurofólie  A4 ( s drukem), 2 průhledné fólie  A4,  1 průhlednou fólii  A5
  • malý ručník, plátěný ubrousek pod svačinku,
  • cvičební úbor – cvičky, bílé tričko, ponožky, kraťasy  (vše v plátěném  pytlíku a podepsané),
  • přezůvky, pytlík na přezůvky  ( podepsané )
  • 4 obaly A5 na sešity, 3 obaly A4 na pracovní sešity, 1 obal A4 (na šířku)  – obaly stačí  až v září

Pro vaše dítě do 1. třídy  jsme objednali :

• sešity, notýsek, archivační box, výkresy, náčrtníkový  papír, složku  barevných papírů, závěsný pytlík na lavici, 1 trojhrannou tužku, tabulku a fix, trojhrannou tužku, nůžky, kelímek na vodu, voskovky, pastelky, vodové barvy, modelovací  hmotu, štětec č. 8 a 12
  • hodnotu nad 200 Kč uhradíte v září 2018
Poslední týden v srpnu si můžete ve škole vyzvednout čip na vstup do školy a objednávky obědů. Podrobnosti upřesníme.