Literární soutěže

- napsáno 28. června 2017 v kategorii Soutěže autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

img-3890-589

Dne 26. června 2017 se konala již tradiční soutěž  7. ročníku  – „Starověká literatura“ a soutěž      8. ročníku „Karel Jaromír Erben“.  Žáci se spravedlivým losováním rozdělili do tříčlenných skupin.  Každé družstvo poté obdrželo písemné otázky a úkoly, které s pomocí svých znalostí i internetu doplňovali do pracovních listů. Úkoly byly nelehké a nejlépe se s nimi popraly týmy ve složení

7. ročník – David Horňák, Sabina Manišová a Šárka Polášková

8. ročník -  Radovan Holík, Vojtěch Petrů a Aneta Hrnčiříková

Vítězům gratulujeme.

Mgr. Zdeňka Miklasová

zpráva „Literární soutěže” již byla zobrazena 60x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 200 dětí, některé dojíždí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

16.10.2017
Výskyt vší

Vážení rodiče, v naší škole vyskytly vši. Prosíme, abyste svým dětem i členům rodiny pečlivě prohlédli vlasy. V případě výskytu ošetřete vlasy přípravky PEDICUL HERMAL, DIFUSIL-H-FORTE, PARA-SIDOSE nebo PARANITJe třeba také vydezinfikovat hřebeny, kartáče, límce bund, čepice apod. Současně je nutné vyprat a vyžehlit ložní prádlo a textilie, které by mohly být zavšiveny.

Příspěvek KPDŠ

Výbor KPDŠ odhlasoval na své schůzi dne 5. 10. 2017 výběr příspěvku na nejstarší dítě v rodině ve výši 250,– Kč. Tento příspěvek se používá na akce pro žáky naší školy – vstupné a jízdné na kulturní akce, úhradu preventivních programů (R-Ego), nákup cen za různé soutěže, příspěvek na lyžařský výcvikový kurz. Děkujeme za úhradu.