ZŠ Gabry a Málinky Štítná nad Vláří

Štítná nad Vláří 417, okr. Zlín

Návštěva kolegů z projektu Comenius

- napsáno 7. listopadu 2008 v kategorii Školní projekty autorem Administrátor

zs-stitna-2008-comenius-09-uvod Již druhý školní rok pracujeme na projektu Sokrates, podprogram Comenius, spolu s dalšími třemi zeměmi (Finsko, Německo, Španělsko). Ve dnech od 20. do 23. října nás navštívili kolegové z těchto tří zemí. Ze Spolkové republiky Německo přijeli dva pedagogičtí pracovníci, z Finska čtyři a stejně tak ze Španělska. Měli jsme možnost postarat se i o tři děvčata z Německa, kterých se ujaly naše žačky 9. tříd se svými rodinami (Lucie Čechová, Veronika Lišková a Kristina Růžička).

Tématem našeho projektu je:

Tradition Trough Time (vývoj tradic v běhu let).

Naše škola se věnuje velikonočním tradicím. I když právě není čas Velikonoc, snažili jsme se našim hostům ukázat formou dílniček co nejvíce. Měli možnost vyzkoušet si čtyři techniky zdobení vajíček (vyškrabávání, batikování, drátkování a barvení v cibulové slupce), dále zdobení velikonočních perníčků, pletení tatarů a výrobu velikonočních přáníček. Na stole nechyběl ani velikonoční beránek. Byli jsme překvapeni, s jakým nadšením a šikovností si vše zkoušeli a  jak se radovali ze svých vlastních výtvorů.

Čtyři dny není dlouhá doba, ale stačili jsme svou vzácnou návštěvu seznámit s chodem naší školy a se všemi pedagogickými pracovníky, provést je po třídách, dát jim možnost podívat se do vyučovacích hodin a pochválit se změnami, které jsme již ve škole uskutečnili a které nás ještě čekají.

Společně s hosty jsme navštívili paní starostku Marii Hrnčiříkovou, která je mile přivítala v zasedací síni obecního úřadu a seznámila je s historií i současností naší vesnice.

Náš projekt nese jméno Comenius (Komenský), nemohli jsme tedy vynechat ani návštěvu Muzea Jana Amose Komenského v Uherském Brodě, které určitě obohatilo nás všechny o další nové poznatky a také o krásný kulturní zážitek. Přišly nám zazpívat děti z dětského pěveckého sboru Comenius, který působí při ZUŠ v Uherském Brodě. Cestu jsme spojili s návštěvou Velehradu, Modré a Vlčnova.

K velmi obdivovaným věcem patřila naše škola i vesnice, lidové kroje, písně a tance i lidé. Počasí nám přálo, a tak jsme mohli uskutečnit i několik procházek po okolí. Naši hosté byli u vytržení nad krásou valašské krajiny. Odvezli si od nás spoustu krásných zážitků a vzpomínek.

Poděkování: Moc děkujeme těm rodičům, kteří nám umožnili přivítat naše hosty ve škole v plném počtu a seznámit se se všemi 10 zahraničními hosty osobně. V úterý 21.října o velké přestávce drželi dozory na všech chodbách a ve všech třídách místo nás. Díky za nevšední ochotu a vstřícnost výboru KPDŠ i všem konkrétním rodičům!

→ přejít na fotogalerii

zpráva „Návštěva kolegů z projektu Comenius” již byla zobrazena 1605x
fzs-stitna-2015-skola-mini.jpg
tel.: 577 336 120 (kancelář)
e-mail: info@zs-stitna.cz
ID datové schránky: 4s92zng
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 190 žáků, některé dojíždí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

Nástěnka (oznámení)

13.06.2018
Konec vyučování v pondělí 25. 6. 2018:

  • 1. stupeň – v 11,15 hodin
  • 2. stupeň – ve 12,10 hodin
Konec vyučování od 26. 6  do 28. 6. 2017:
  • 1., 2., 3. třída – 11,00 hodin
  • 4. a 5. třída – 11,15 hodin
  • 6. a 7. třída – 11,30 hodin
  • 8. a 9.třída – 11,45 hodin
V pátek 29. 6. 2018 se oběd bude vydávat od 10,00 do 11,30 hodin.
Školní družina bude v pátek 29. 6. 2018 v provozu do 12,00 hodin.

Základní škola Gabry a Málinky Štítná nad Vláří, okr. Zlín, © 2005 – 2016
Informace ke správě osobních údajů a jejich ochrana (GDPR)
odběr novinek RSS, seznam odkazů na stránkách
logo-investice-do-rozvoje-vzdelavani.jpg