Návštěva moštárny - 4. třída

- napsáno 31. října 2018 v kategorii Exkurze-výlety autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

img-0095-velka

Ve středu jsme byli pozváni na exkurzi do štítenské moštárny. Pan Kučera nám ukázal, jak se dělá jablečný mošt.
Je to vlastně jednoduché. Nejdřív se dají umytá jablíčka do drtiče. Jakmile jsou  jablka nadrcená na kaši, předělají do lisu. Tam se vylisují a výsledkem je výborný jablečný mošt. Tak na zdraví!
                                                                   Vojta Pinďák, 4. třída

zpráva „Návštěva moštárny - 4. třída” již byla zobrazena 166x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, někteří dojíždějí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

PRO RODIČE BUDOUCÍCH PRVŇÁČKŮ

Na začátek školního roku svému prvňáčkovi  připravte:

• aktovku, pouzdro
  •  červenomodrou tužku, gumu, ořezávátko
  •  pastelky  PROGRESSA (malé), lepidlo, halenu do VV, hadřík
  • zásobník na písmena, tabulku na skládání písmen, plastový obal na eurofólie  A4 (s drukem)
  • 2 průhledné fólie  A4, 1 průhlednou fólii A5
  • malý ručník, plátěný ubrousek pod svačinku,
  • cvičební úbor – cvičky, bílé tričko, ponožky, kraťasy  (vše v plátěném  pytlíku a podepsané)
  • přezůvky, pytlík na přezůvky (podepsané)
  •  4 obaly A5 na sešity, 3 obaly A4 na pracovní sešity, 1obal A4 (na šířku)   -  obaly stačí  až v září

Pro vaše dítě jsme objednali: