ZŠ Gabry a Málinky Štítná nad Vláří

Štítná nad Vláří 417, okr. Zlín

Návštěva MŠ Španělsko (Projekt Comenius II)

- napsáno 3. listopadu 2011 v kategorii Ostatní autorem Mgr. Pavla Růžičková

tobarra-2011-678-uvod Závěrečné setkání partnerských škol projektu Comenius II proběhlo ve dnech 3. – 10. června 2011 ve Španělsku. Za naši školu se zúčastnily pedagogické pracovnice: Pavla Růžičková (koordinátora projektu), Naděžda Hnaníčková, Helena Naňáková, Zdenka Vargová.

Navštívili jsme mateřskou školu ve městě Tobarra, která byla v projektu jako jediná mezi základními školami. Nicméně v plnění úkolů projektu děti nezaostávaly za žáky základních škol z České republiky, Finska a Turecka.

Po dobu dvou let jsme pracovali na  téma – Pohádky a dětské hry. 

Děti všech zemí vytvořily společnou pohádku, kde vystupovali typičtí hrdinové dané země. Pohádkoví hrdinové putovali ze Španělska, přes Finsko a Turecko do České republiky. Při hodnocení celé pohádky jsme obdivovali dětskou fantazii, nápaditost, kresby autorů.

Hotové dílo bylo vydáno v knižní podobě.

Španělské děti nám pohádku předvedly jako divadelní představení. Úžasné bylo ztvárnění jednotlivých postav, kostýmů a kulis.

Při všech návštěvách jsme měli možnost si vyzkoušet tradiční hry dané země, jejichž zpracování bylo součástí projektu. Hry byly zpracovány s popisem, nákresy i fotografiemi jednotlivých her. Zalisované karty těchto her jsme si navzájem vyměnili. Vznikl tak mezinárodní soubor her.

Stejně tak i španělské děti nám připravily hry ve formě Olympijských her, kde jsme se utkali s dětmi i jejich rodiči. Bojovali jsme doslova o každou medaili. Po celou dobu panovala příjemná  a soutěživá atmosféra.

Kolegové ze Španělska pro nás zorganizovali bohatý program nejen co se týká návštěvy u nich ve školce, ale také poznávání historie a kultury Španělska.

Domů jsme se vrátily unavené, ale plné překrásných zážitků.

Závěrem bych chtěla poznamenat, že jsme vděčni za spolupráci mezi kolegy všech zúčastněných zemí, kteří nás obohatili jak po pracovní stránce, tak i morální.

Na společnou práci na projektu budeme hodně vzpomínat.

Mgr. Pavla Růžičková, koordinátorka projektu

→ přejít na fotogalerii

zpráva „Návštěva MŠ Španělsko (Projekt Comenius II)” již byla zobrazena 2063x
zs-stitna-2015-skola-mini.jpg
tel.: 577 336 120 (kancelář)
e-mail: info@zs-stitna.cz
ID datové schránky: 4s92zng
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, někteří dojíždějí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

Nástěnka (oznámení)

13.08.2019
Školní kuchyně začne pro cizí strávníky vařit od pondělí 2. 9. 2019.

11.07.2019
PRO RODIČE BUDOUCÍCH PRVŇÁČKŮ

Na začátek školního roku svému prvňáčkovi  připravte:

 • aktovku, pouzdro
 •  červenomodrou tužku, gumu, ořezávátko
 •  pastelky  PROGRESSA (malé), lepidlo, halenu do VV, hadřík
 • zásobník na písmena, tabulku na skládání písmen, plastový obal na eurofólie  A4 (s drukem)                    
 • 2 průhledné fólie  A4, 1 průhlednou fólii A5
 • malý ručník, plátěný ubrousek pod svačinku,
 • cvičební úbor – cvičky, bílé tričko, ponožky, kraťasy  (vše v plátěném  pytlíku a podepsané)
 • přezůvky, pytlík na přezůvky (podepsané)
 •  4 obaly A5 na sešity, 3 obaly A4 na pracovní sešity, 1obal A4 (na šířku)   -  obaly stačí  až v září

 

Pro vaše dítě jsme objednali:  

 • sešity, notýsek, archivační box, výkresy, náčrtníkový papír, složku  barevných papírů, závěsný pytlík na lavici, 1 trojhrannou tužku, tabulku a fix, trojhrannou tužku, nůžky, voskovky, pastelky, vodové barvy, modelovací  hmotu, štětec č. 8 a 12
 • hodnotu nad 200 Kč uhradíte v září 2019

 


Základní škola Gabry a Málinky Štítná nad Vláří, okr. Zlín, © 2005 – 2016
Informace ke správě osobních údajů a jejich ochrana (GDPR)
odběr novinek RSS, seznam odkazů na stránkách
logo-investice-do-rozvoje-vzdelavani.jpg