Návštěva v 1. třídě

- napsáno 4. dubna 2019 v kategorii autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

img-7800-velkaVe čtvrtek 4. 4. 2019 jsme přivítali milou návštěvu – paní Pospisilovou, která nám přišla povyprávět, jak se žije našim krajanům v Rumunsku. Vyprávěla o jejich vesnici, o škole, svátcích, které tam slaví. Přinesla i fotografie z jejich vesnice. Společně s vnukem nám zazpívala rumunskou písničku, která se nám moc líbila. Podívali jsme se i na část dokumentu o Banátu. Poté jsme návštěvu provedli po škole. Děti byly pozorné a vyprávění je zajímalo.

Zdenka Vargová

zpráva „Návštěva v 1. třídě” již byla zobrazena 37x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, někteří dojíždějí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.