Návštěva v 1. třídě

- napsáno 4. dubna 2019 v kategorii autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

img-7800-velkaVe čtvrtek 4. 4. 2019 jsme přivítali milou návštěvu – paní Pospisilovou, která nám přišla povyprávět, jak se žije našim krajanům v Rumunsku. Vyprávěla o jejich vesnici, o škole, svátcích, které tam slaví. Přinesla i fotografie z jejich vesnice. Společně s vnukem nám zazpívala rumunskou písničku, která se nám moc líbila. Podívali jsme se i na část dokumentu o Banátu. Poté jsme návštěvu provedli po škole. Děti byly pozorné a vyprávění je zajímalo.

Zdenka Vargová

zpráva „Návštěva v 1. třídě” již byla zobrazena 91x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, někteří dojíždějí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

PRO RODIČE BUDOUCÍCH PRVŇÁČKŮ

Na začátek školního roku svému prvňáčkovi  připravte:

• aktovku, pouzdro
  •  červenomodrou tužku, gumu, ořezávátko
  •  pastelky  PROGRESSA (malé), lepidlo, halenu do VV, hadřík
  • zásobník na písmena, tabulku na skládání písmen, plastový obal na eurofólie  A4 (s drukem)
  • 2 průhledné fólie  A4, 1 průhlednou fólii A5
  • malý ručník, plátěný ubrousek pod svačinku,
  • cvičební úbor – cvičky, bílé tričko, ponožky, kraťasy  (vše v plátěném  pytlíku a podepsané)
  • přezůvky, pytlík na přezůvky (podepsané)
  •  4 obaly A5 na sešity, 3 obaly A4 na pracovní sešity, 1obal A4 (na šířku)   -  obaly stačí  až v září

Pro vaše dítě jsme objednali: