Nicholas WINTON – Síla lidskosti

- napsáno 12. října 2017 v kategorii autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

Dne 12. 10. 2017 se žáci 8. a 9. tříd zúčastnili v KD v Brumově promítání filmu z roku 2002 „Nicholas WINTON – Síla lidskosti“. Děti zhlédly mezinárodně oceňovaný hraný dokument o britském úředníkovi, který do celosvětového povědomí vstoupil tím, že zachránil 669 českých dětí před blížící se 2. světovou válkou.  Dokumentární film režiséra Mateje Mináče (Slovák) nám byl představen  jeho dramaturgem p. Zdeňkem Tulisem. Po promítání následoval čas pro dotazy. Žáci obou tříd byli Wintonovým příběhem osloveni.

Mgr. Renata Chromíková

zpráva „Nicholas WINTON – Síla lidskosti” již byla zobrazena 21x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 200 dětí, některé dojíždí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

16.10.2017
Výskyt vší

Vážení rodiče, v naší škole vyskytly vši. Prosíme, abyste svým dětem i členům rodiny pečlivě prohlédli vlasy. V případě výskytu ošetřete vlasy přípravky PEDICUL HERMAL, DIFUSIL-H-FORTE, PARA-SIDOSE nebo PARANITJe třeba také vydezinfikovat hřebeny, kartáče, límce bund, čepice apod. Současně je nutné vyprat a vyžehlit ložní prádlo a textilie, které by mohly být zavšiveny.

Příspěvek KPDŠ

Výbor KPDŠ odhlasoval na své schůzi dne 5. 10. 2017 výběr příspěvku na nejstarší dítě v rodině ve výši 250,– Kč. Tento příspěvek se používá na akce pro žáky naší školy – vstupné a jízdné na kulturní akce, úhradu preventivních programů (R-Ego), nákup cen za různé soutěže, příspěvek na lyžařský výcvikový kurz. Děkujeme za úhradu.