Nové výukové materiály

- napsáno 20. září 2010 v kategorii Školní projekty autorem Eva Trávníčková

Od roku 2008 pracuje naše  základní škola  v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost na projektu Gabra a Málinka před interaktivní tabulí. Tento projekt je spolufinancován ze státního rozpočtu ČR a Evropského sociálního fondu. Cílem projektu je vytvoření technického zázemí  k moderní výuce: vybavení učeben interaktivními tabulemi, vytvoření programového zázemí k moderní výuce, nákup interaktivních učebnic a výukových programů, ale také vytvoření vlastních elektronických výukových materiálů a pracovních materiálů nejen do všeobecně vzdělávacích předmětů, ale i k výuce jazyků. Projekt bude ukončen v listopadu 2011. Přinášíme přehled výukových materiálů, které byly pořízeny v rámci tohoto projektu. Celková vydaná částka činí přibližně 150 000 Kč. Vzhledem k nedostatku finančních prostředků, které dostáváme od Ministerstva školství, bychom tyto materiály bez tohoto projektu nebyli schopni vůbec pořídit.

Interaktivní učebnice

využíváme jak v učebnách s interaktivními tabulemi, tak v odborných pracovnách vybavených dataprojektory. Díky těmto učebnicím je výuka pro děti mnohem názornější a zábavnější.

Nakladatelství Fraus:

• Deutsch mit Max A1/ díl 2
  • Český jazyk /Čítanka 7
  • Matematika 7/Aritmetika/Geometrie
  • Občanská a rodinná výchova pro 7. ročník +ICV
  • Fyzika 6 + ICV
  • Fyzika 7 + ICV
  • Občanská a rodinná výchova 8

Nakladatelství Nová škola:

• Dějepis 6, 7, 8
  • Zeměpis 6, I. a II. díl
  • Zeměpis 7, I. a II. díl
  • Zeměpis 8. I. a II. díl
  • Zeměpis 9
  • Přírodopis 8
  • Slabikář, Živá abeceda
  • Já a můj svět 2 – Prvouka
  • Já a můj svět 3 – Prvouka

Učebnice

tištěná forma. Ke každé interaktivní učebnici jsme zakoupili i sady nových učebnic v tištěné formě. Všechny obrázky, texty a úkoly, které děti vidí na interaktivní tabuli nebo na plátně, mají i ve své učebnici.

Nakladatelství Fraus:

• Deutsch mit Max A1/ díl 2
  • Čítanka pro ZŠ – 9. ročník
  • Fyzika 6

Nakladatelství Nová škola:

• Dějepis 6, 7, 8
  • Zeměpis 6, I. a II. díl
  • Zeměpis 7, I. a II. díl
  • Zeměpis 8. I. a II. díl
  • Zeměpis 9
  • Přírodopis 8

Výukové programy

Do některých předmětů jsme podle aktuální nabídky pořídili i výukové programy. Tyto programy jsou nainstalovány v pracovně PC.

• Project Third 1, Tools
  • Project Third 2, Tools
  • Project Third 3, Tools
  • Project Third 4, Tools
  • Poznáváme minulost II. – Starý Egypt
  • TS Angličtina hrou I., II.
  • Měření fyzikálních veličin
  • National Geographic 3D Globe
  • National Geographic Maps
  • Poznáváme minulost III. – Mezopotámie
  • Testy a cvičení ČR (Z)
  • Svět po 2. svět. válce
  • Čítanka 8, 9 – poslechová CD
  • TS Matematika pro 5. ročník – Cesta do pravěku
  • Didakta ČJ 2
  • Slovní úlohy z matematiky
  • Moje první slovíčka – AJ
  • Evropská unie
  • Didakta Němčina 1
  • CD – Dějiny na mapách – 7 CD

+ Na chodbě v 1. patře bloku A, kde se nachází i odborná pracovna dějepisu, je nainstalováno 20 dějepisných map.

zpráva „Nové výukové materiály” již byla zobrazena 2312x

Na začátek školního roku svému prvňáčkovi  připravte:

• aktovku, pouzdro
  •  červenomodrou tužku, gumu, ořezávátko
  •  pastelky  PROGRESSA ( malé),  lepidlo, halenu do VV, hadřík
  • zásobník na písmena, tabulku na skládání písmen, plastový obal na eurofólie  A4 ( s drukem), 2 průhledné fólie  A4,  1 průhlednou fólii  A5
  • malý ručník, plátěný ubrousek pod svačinku,
  • cvičební úbor – cvičky, bílé tričko, ponožky, kraťasy  (vše v plátěném  pytlíku a podepsané),
  • přezůvky, pytlík na přezůvky  ( podepsané )
  • 4 obaly A5 na sešity, 3 obaly A4 na pracovní sešity, 1 obal A4 (na šířku)  – obaly stačí  až v září

Pro vaše dítě do 1. třídy  jsme objednali :

• sešity, notýsek, archivační box, výkresy, náčrtníkový  papír, složku  barevných papírů, závěsný pytlík na lavici, 1 trojhrannou tužku, tabulku a fix, trojhrannou tužku, nůžky, kelímek na vodu, voskovky, pastelky, vodové barvy, modelovací  hmotu, štětec č. 8 a 12
  • hodnotu nad 200 Kč uhradíte v září 2018
Poslední týden v srpnu si můžete ve škole vyzvednout čip na vstup do školy a objednávky obědů. Podrobnosti upřesníme.