Okresní kolo dějepisné olympiády

- napsáno 18. ledna 2019 v kategorii Soutěže autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

Dne 17. ledna 2019 se konalo okresní kolo dějepisné olympiády ve Zlíně. Z naší školy postoupili dva žáci 8. ročníku – Martin Sába a Adam Svárovský.

Oba velmi dobře obstáli ve školním kole. Pořadatel je vybral podle získaných bodů z celkem 350 žáků v okrese a zařadil je mezi 40 účastníků této soutěže.

Neumístili  jsme  se sice na žádném z medailových míst, ale vzhledem k náročnosti zadání, je třeba říct, že chlapci dopadli „na výbornou“. 21 žáků pak získalo titul „úspěšný řešitel“ (48 bodů a více). Patří k nim i náš Martin Sába – získal krásné 14. místo a 51,25 bodů. Adam Svárovský nakonec skončil 33.

Děkujeme oběma žákům za vzornou reprezentaci školy a za to, že dělají pro sebe i druhé něco navíc.

Mgr. Chromíková Renata

zpráva „Okresní kolo dějepisné olympiády” již byla zobrazena 155x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, někteří dojíždějí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.