Orientační dny ve Fryštáku (8.A)

- napsáno 14. dubna 2010 v kategorii Exkurze-výlety autorem Žáci

zs-stitna-2010-frystak-8a-04-uvod Ve dnech 14. – 16. dubna 2010 se naše třída 8.A zúčastnila orientačních dnů ve Fryštáku v Domě Ignáce Stuchlého. Program byl zaměřen na prevenci rizikových jevů a navazoval na školní výuku. Hráli jsme zajímavé hry a zkoušeli jsme různé aktivity, které nás moc bavily. Rády bychom vám popsaly celý program, ale bylo toho tolik, že vybereme jenom to nejlepší.

Jako rozcvičku jsme měli taneční s Filipem. Pokoušeli jsme se tančit latinskoamerické tance a hodně jsme se u toho nasmáli. Dále jsme se pobavili při tvorbě fotokomiksů. Trochu vážnější, ale skvělá byla hra ANO – NE. V této hře jsme se o sobě mohli dozvědět to, co jsme o sobě navzájem ještě nevěděli, někdy nás to docela překvapilo. Mohli jsme také vyzkoušet horolezeckou stěnu nebo slaňovat. Večer jsme si i s našimi lektorkami pomocí karet zhodnotili celý program a celý den – co se nám líbilo, kdo nás ten den potěšil nebo překvapil, co se nám nelíbilo.

Ve Fryštáku jsme si užili spoustu legrace, odvezli jsme si plno zážitků a doufáme, že se tam ještě společně vrátíme.

Adéla Burešová a Alžběta Šuráňová (8. A)

zpráva „Orientační dny ve Fryštáku (8.A)” již byla zobrazena 1610x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 200 dětí, některé dojíždí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.