Orientační dny ve Fryštáku (8.B)

- napsáno 16. dubna 2010 v kategorii Exkurze-výlety autorem Žáci

zs-stitna-2010-frystak-8b-02-uvod Ve dnech 14. – 16. dubna jsme absolvovali Orientační dny v Domě Ignáce Stuchlého ve Fryštáku. Toto místo jsme již znali z 6. třídy. Ve středu ráno nás odvezl autobus přímo až do Fryštáku.  Ihned po ubytování začal náš program.  Po večeři jsme se odebrali do svých pokojů a čekala nás ne moc příjemná noc :o) Čtvrtek byl celý deštivý, ale nám to vůbec nevadilo.

Program byl super (rozcvička, hry, příběhy, slaňování, horolezecká stěna atd.) a nálada také. Večer byla naplánovaná diskotéka, na které jsme se všichni vytancovali a únavou klesli do našich spacáků. V pátek konečně nepršelo, čehož jsme využili a hráli hry na hřišti. Po obědě jsme vyrazili domů. Sice unavení, utahaní, někteří nevyspalí a rozlámaní, ale zážitky budou, což je nejdůležitější.

zpráva „Orientační dny ve Fryštáku (8.B)” již byla zobrazena 1356x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 200 dětí, některé dojíždí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.