Pasování na čtenáře 2019

- napsáno 15. května 2019 v kategorii Ostatní autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

img-2190-velka

V úterý 14. 5. 2019 byli naši prvňáčci pasováni v místní knihovně na čtenáře. Přišla se na ně podívat paní starostka Mgr. J. Machučová a v závěru pan ředitel Mgr. J. Hnaníček. Prvňáčci  museli prokázat, že umí číst. Každý z nich na vybrané písmenko vymyslel slovo, někteří žáci přečetli hádanky, ostatní hádali řešení. Po splnění úkolů knihovnu navštívili král a královna a proběhlo  slavnostní pasování na čtenáře. Každý dostal čtenářský průkaz a knihu. Děti měly obrovskou radost a hned si vybraly knížku k půjčení domů.

Přejeme všem prvňáčkům, aby se kniha pro ně stala nejlepším kamarádem a celoživotním zdrojem informací a radosti.

Zdenka Vargová

zpráva „Pasování na čtenáře 2019” již byla zobrazena 107x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, někteří dojíždějí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

13.08.2019
Školní kuchyně začne pro cizí strávníky vařit od pondělí 2. 9. 2019.

PRO RODIČE BUDOUCÍCH PRVŇÁČKŮ

Na začátek školního roku svému prvňáčkovi  připravte:

• aktovku, pouzdro
  •  červenomodrou tužku, gumu, ořezávátko
  •  pastelky  PROGRESSA (malé), lepidlo, halenu do VV, hadřík
  • zásobník na písmena, tabulku na skládání písmen, plastový obal na eurofólie  A4 (s drukem)
  • 2 průhledné fólie  A4, 1 průhlednou fólii A5
  • malý ručník, plátěný ubrousek pod svačinku,
  • cvičební úbor – cvičky, bílé tričko, ponožky, kraťasy  (vše v plátěném  pytlíku a podepsané)
  • přezůvky, pytlík na přezůvky (podepsané)
  •  4 obaly A5 na sešity, 3 obaly A4 na pracovní sešity, 1obal A4 (na šířku)   -  obaly stačí  až v září

Pro vaše dítě jsme objednali: