První školní výlet

- napsáno 17. června 2014 v kategorii Exkurze-výlety autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

slabikar-029-552

V úterý 17.6.2014 jeli prvňáčci na svůj první školní výlet. Z Popova jsme jeli vlakem do Bylnice. Tam nás přivítal milý pan výpravčí. Ukázal nám své pracoviště. Mohli jsme si vyzkoušet jeho čepici. Pak jsme se vydali do Horního Lidče. Bez velkého strachu jsme zvládli tmu v tunelu. Cestou jsme si zpívali o vesnicích, kterými jsme projížděli. V Horním Lidči jsme obdivovali krásný mechanický betlém. V létě jsme si připomněli Vánoce. V koutě chlapci objevili masku čerta, a tak jsme se za ním vydali autobusem k Čertovým skalám v Lidečku. Skály se nám moc líbily, právě jako pověst, kterou jsme si sami přečetli. Zjistili jsme, že je tam bezvadné hřiště, které jsme okamžitě využili. Další autobus nás odvezl do Valašských Klobouk. Těšili jsme se, že můžeme koupit dárečky domů a taky zmrzlinu.

Peníze jsme utratili, svačinu jsme snědli, mohli jsme jet domů. Všichni jsme byli spokojeni a unaveni. Výlet se nám vydařil.

Mgr. Zdenka Vargová

zpráva „První školní výlet” již byla zobrazena 627x

Plavání – 5. ročník

Ve čtvrtek 22. 10. 2018 se žáci 4. – 7. ročníku zúčastní anglicky mluveného divadelního představení ve Valašských Kloboukách. Výuka plavání pro žáky 5. ročníku bude o týden odložena.