ZŠ Gabry a Málinky Štítná nad Vláří

Štítná nad Vláří 417, okr. Zlín

První školní výlet

- napsáno 17. června 2014 v kategorii Exkurze-výlety autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

  slabikar-029-552

V úterý 17.6.2014 jeli prvňáčci na svůj první školní výlet. Z Popova jsme jeli vlakem do Bylnice. Tam nás přivítal milý pan výpravčí. Ukázal nám své pracoviště. Mohli jsme si vyzkoušet jeho čepici. Pak jsme se vydali do Horního Lidče. Bez velkého strachu jsme zvládli tmu v tunelu. Cestou jsme si zpívali o vesnicích, kterými jsme projížděli. V Horním Lidči jsme obdivovali krásný mechanický betlém. V létě jsme si připomněli Vánoce. V koutě chlapci objevili masku čerta, a tak jsme se za ním vydali autobusem k Čertovým skalám v Lidečku. Skály se nám moc líbily, právě jako pověst, kterou jsme si sami přečetli. Zjistili jsme, že je tam bezvadné hřiště, které jsme okamžitě využili. Další autobus nás odvezl do Valašských Klobouk. Těšili jsme se, že můžeme koupit dárečky domů a taky zmrzlinu.

Peníze jsme utratili, svačinu jsme snědli, mohli jsme jet domů. Všichni jsme byli spokojeni a unaveni. Výlet se nám vydařil.

                                                      Mgr. Zdenka Vargová

→ přejít na fotogalerii

zpráva „První školní výlet” již byla zobrazena 667x
zs-stitna-2015-skola-mini.jpg
tel.: 577 336 120 (kancelář)
e-mail: info@zs-stitna.cz
ID datové schránky: 4s92zng
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, některé dojíždí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

Nástěnka (oznámení)

12.03.2019
Zápis žáků do 1. ročníku

se bude konat ve úterý 16. 4. 2019 od 13,30 do 16,00 v budově ZŠ. 

Informace najdete na našich stránkách ve složce:

  • Základní škola/Pro rodiče 1. ročníku 
  • Základní škola/Dokumenty ke stažení/Zápis do 1. ročníku – zákonné normy
  • Základní škola/Dokumenty ke stažení/Kritéria pro přijímání žáků do 1. třídy

Základní škola Gabry a Málinky Štítná nad Vláří, okr. Zlín, © 2005 – 2016
Informace ke správě osobních údajů a jejich ochrana (GDPR)
odběr novinek RSS, seznam odkazů na stránkách
logo-investice-do-rozvoje-vzdelavani.jpg