S lesy v lese o lese - 5. ročník

- napsáno 20. června 2019 v kategorii Exkurze-výlety autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

img-3143-velka

Žáci 5. ročníku se ve čtvrtek 20. 6. 2019 zúčastnili pod vedením pracovníků z Lesů České republiky zážitkového programu zaměřeného na prohlubování zájmu o les, na znalosti lesa a všeho živého v něm. Formou her si vyzkoušeli své znalosti o životě zvířat, stříleli ze vzduchovky, měřili výšku stromů, prošli se se zavázanýma očima bosky podél lana napnutého mezi stromy. Učili se les vnímat všemi smysly. Cílem se stala Grófová louka, kde proběhlo setkání s dětmi ze Slovenska. Dopoledne v lese se nám velmi líbilo.

Jitka Tkadlecová

zpráva „S lesy v lese o lese - 5. ročník” již byla zobrazena 59x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, někteří dojíždějí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

PRO RODIČE BUDOUCÍCH PRVŇÁČKŮ

Na začátek školního roku svému prvňáčkovi  připravte:

• aktovku, pouzdro
  •  červenomodrou tužku, gumu, ořezávátko
  •  pastelky  PROGRESSA (malé), lepidlo, halenu do VV, hadřík
  • zásobník na písmena, tabulku na skládání písmen, plastový obal na eurofólie  A4 (s drukem)
  • 2 průhledné fólie  A4, 1 průhlednou fólii A5
  • malý ručník, plátěný ubrousek pod svačinku,
  • cvičební úbor – cvičky, bílé tričko, ponožky, kraťasy  (vše v plátěném  pytlíku a podepsané)
  • přezůvky, pytlík na přezůvky (podepsané)
  •  4 obaly A5 na sešity, 3 obaly A4 na pracovní sešity, 1obal A4 (na šířku)   -  obaly stačí  až v září

Pro vaše dítě jsme objednali: