Školní stávky za klima

- napsáno 15. března 2019 v kategorii Soutěže autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

stazeny-soubor-1-989

Ke dnu 15.3. se váže celosvětová stávka studentů, která je za účelem boje za klima.

Já, Šárka Tomečková, jsem se rozhodla zorganizovat tuto akci u nás ve škole. Společně s mojí spolužačkou Terezou Burďákovou jsme informovaly zbytek školy, ať se aspoň jeden den snaží udělat něco pro naši Zemi. Pár jedinců se připojilo, a tak jsme udělali informační plakáty.

O CO VLASTNĚ JDE STUDENTŮM?

Chceme tímto informovat lidi zabývající se touhle problematikou v politice, aby si uvědomili vážnost situace a začali to řešit s odborníky. Tenhle problém se netýká jenom ČR, ale i ostatních zemí (připojilo se více, než 70 zemí) Tuto akci nebereme jako ,,ulévaní,,. Jde o vážnost situace, která se týká hlavně budoucnosti mladých lidí.

NENECHTE TO JEN TAK BÝT. HÝČKEJTE NAŠI ZEMI PRO VAŠE DĚTI.

zpráva „Školní stávky za klima” již byla zobrazena 169x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, někteří dojíždějí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.