Vánoční koledování 2011

- napsáno 15. prosince 2011 v kategorii Kultura autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

advent-2011-049-226

V neděli 11.12. 2011 se uskutečnil již pátý ročník Vánočního koledování pro Indii, jehož výtěžek používáme na zaplacení školného pro dvě adoptované děti v Indii. Do náročných příprav se zapojily všechny děti a učitelé naší školy.

Celá akce začala ve 14.00 hod. v kulturním domě, kde na úvod zazněla vánoční píseň v podání Anety Liškové a Stanislava Holby z 9. ročníku. Vystřídal je folklorní soubor Javorníček, který pod vedením p. uč. Zdenky Vargové a Marie Macharové zazpíval pásmo koled. Toto pásmo jsme věnovali památce dlouholeté vedoucí Javorníčku p. uč. Janě Poláškové, která nás v minulém týdnu po dlouhé a těžké nemoci opustila.

Celé vystoupení bylo  zakončeno divadelním představením žáků 8.-9.
ročníku pod vedením p.uč. Renaty Chromíkové s názvem Malý princ.

Po skončení představení se všichni návštěvníci přesunuli do školy, kde si
mohli ve stáncích zakoupit výrobky dětí, zaposlouchat se do zpěvu koled
v podání žáků 5. ročníku, zahřát se a popovídat si v kavárně za asistence
žáků 9. roč.

Dovolte nám, abychom na závěr poděkovali nejenom dětem a vyučujícím za přípravu a realizaci Vánočního koledování, ale také všem návštěvníkům, kteří svojí přítomností a zakoupením dárkům přispěli ke zdaru celé akce.

zpráva „Vánoční koledování 2011” již byla zobrazena 1890x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 200 dětí, některé dojíždí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.