Výlet 4. a 5. třídy 2017 - Rožnov

- napsáno 8. června 2017 v kategorii Exkurze-výlety autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

img-5389-velka

Dne 6. 6. 2017 se žáci 4. a 5. třídy zúčastnili výletu do Rožnova pod Radhoštěm. Navštívili jsme Mlýnskou dolinu, Dřevěné městečko a ve Valašské dědině jsme měli připraven program Obecná škola. Žáci si vyzkoušeli některé činnosti z vyučování v dřívějších dobách – psali na břidličnou tabulku, počítali, zkusili hru na harmoniu a taky psali husím perem. Potom si zkusili pracovní činnosti  a hry v přírodě. Výlet jsme zakončili v muzeu Tatra v Kopřivnici.

Výlet se dětem líbil, počasí nám přálo. Vraceli jsme se domů unaveni, ale spokojeni se spoustou nových zážitků.

Mgr. N. Hnaníčková, Mgr. M. Petrů

zpráva „Výlet 4. a 5. třídy 2017 - Rožnov” již byla zobrazena 48x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 200 dětí, některé dojíždí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.