Výlet 4. a 5. třídy - 2018

- napsáno 14. června 2018 v kategorii Exkurze-výlety autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

20180612-111706-1-624

Dne 12. 6. 2018 se uskutečnil výlet 4. a 5. třídy do Hvězdárny v Brně a do zábavního vědeckého parku VIDA.  Nejdříve jsme vyrazili směr HVĚZDÁRNA.  V rámci programu „Úžasné planety“ procestovali naši žáci téměř celý vesmír. … Vše bylo jako skutečné (v 3D). Měli jsme pocit, že jsme se ocitli přímo uprostřed naší galaxie.

Odtud jsme se vydali do vědeckého parku. Komplex VIDY nás ohromil svým rozsahem a také nápaditostí organizátorů. Žáci se zúčastnili programu pro školy „Chytřejší než Sherlock Holmes“ a získali mnoho nových poznatků, které se jim určitě  budou hodit do praktického života, popř. i do výuky fyziky, chemie a také do přírodopisu.

A co by to bylo za výlet, kdyby chyběl „rozchod“ a nákupyJ? V galerii Vaňkovka měly děti asi hodinu času na splnění svých nákupních snů a kulinářských chutí (Mc Donald, KFC,…), takže jsme se domů všichni vraceli v naprosté spokojenosti.

Mgr. Renata Chromíková

zpráva „Výlet 4. a 5. třídy - 2018” již byla zobrazena 148x