Výlet 8. ročník

- napsáno 19. června 2019 v kategorii Exkurze-výlety autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

laser-game-zlin-velka

Ve čtvrtek 13. června se vydali žáci 8. ročníku na školní výlet do Zlína.

První částí výletu byla návštěva Baťova mrakodrapu – „jednadvacítky“. Svezli jsme se Baťovou pojízdnou kanceláří a z 16. etáže mrakodrapu jsme se kochali pohledem na město. Paní průvodkyně nám vyprávěla o Baťově podnikání, co všechno zbudoval, jak vypadal život zaměstnanců jeho firmy, jaké byly životní osudy Tomáše Bati.

V Muzeu jihovýchodní Moravy jsme poté navštívili expozici s názvem Princip Baťa, která mapuje dějiny baťovského podniku. Velkou část výstavy tvoří muzeum obuvi, které zahrnuje exponáty z různých zemí světa. Dozvěděli jsme se, že Baťa nevyráběl pouze obuv, ale také například pneumatiky. Zhlédli jsme dobové reklamy na Baťovy výrobky, ševcovskou dílnu, baťovskou prodejnu a spoustu dalších zajímavých exponátů.

Poté jsme se přesunuli o kousek dál, směrem k zimnímu stadionu, kde se nachází hala LASER GAME. A to byl pro mnohé hlavní cíl výletu. Tady si všichni užili spoustu adrenalinové zábavy. Někteří propotili i dvě tričkaJ

Po krátkém občerstvení ve Zlatém jablku jsme se vydali na zpáteční cestu. Výlet jsme si všichni užili.

Marcela Zvoníčková, Lucie Strnadová, žáci 8. třídy

zpráva „Výlet 8. ročník” již byla zobrazena 68x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, někteří dojíždějí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

PRO RODIČE BUDOUCÍCH PRVŇÁČKŮ

Na začátek školního roku svému prvňáčkovi  připravte:

• aktovku, pouzdro
  •  červenomodrou tužku, gumu, ořezávátko
  •  pastelky  PROGRESSA (malé), lepidlo, halenu do VV, hadřík
  • zásobník na písmena, tabulku na skládání písmen, plastový obal na eurofólie  A4 (s drukem)
  • 2 průhledné fólie  A4, 1 průhlednou fólii A5
  • malý ručník, plátěný ubrousek pod svačinku,
  • cvičební úbor – cvičky, bílé tričko, ponožky, kraťasy  (vše v plátěném  pytlíku a podepsané)
  • přezůvky, pytlík na přezůvky (podepsané)
  •  4 obaly A5 na sešity, 3 obaly A4 na pracovní sešity, 1obal A4 (na šířku)   -  obaly stačí  až v září

Pro vaše dítě jsme objednali: