Vystoupení Javorníčku - Den mikroregionu

- napsáno 18. září 2017 v kategorii Ostatní autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

brumov-17-013-896 V pátek 15.9.2017 se v Brumově-Bylnici konal Den mikroregionu Jižní Valašsko.

Naši obec reprezentoval národopisný kroužek Javorníček. Dětem se vystoupení povedlo a obecenstvo je odměnilo potleskem. Potom si děti prohlédly stánky s prezentacemi a ukázkami obcí regionu, ochutnaly různé dobroty.  Domů si odnesly pohlednice, odznaky, omalovánky a jiné reklamní materiály.

Zdenka Vargová

zpráva „Vystoupení Javorníčku - Den mikroregionu” již byla zobrazena 68x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 200 dětí, některé dojíždí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

16.10.2017
Výskyt vší

Vážení rodiče, v naší škole vyskytly vši. Prosíme, abyste svým dětem i členům rodiny pečlivě prohlédli vlasy. V případě výskytu ošetřete vlasy přípravky PEDICUL HERMAL, DIFUSIL-H-FORTE, PARA-SIDOSE nebo PARANITJe třeba také vydezinfikovat hřebeny, kartáče, límce bund, čepice apod. Současně je nutné vyprat a vyžehlit ložní prádlo a textilie, které by mohly být zavšiveny.

Příspěvek KPDŠ

Výbor KPDŠ odhlasoval na své schůzi dne 5. 10. 2017 výběr příspěvku na nejstarší dítě v rodině ve výši 250,– Kč. Tento příspěvek se používá na akce pro žáky naší školy – vstupné a jízdné na kulturní akce, úhradu preventivních programů (R-Ego), nákup cen za různé soutěže, příspěvek na lyžařský výcvikový kurz. Děkujeme za úhradu.