WE REMEMBER

- napsáno 28. ledna 2019 v kategorii Ostatní autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

weremember-1-of-1

Dne 27. 1. 1945 byl osvobozen největší koncentrační tábor  – Osvětim (Polsko).  Proto se toto datum spojuje v dnešní době s Dnem obětí holocaustu. Na sociálních sítích se v této souvislosti objevila informace o celosvětové výzvě pod názvem „WE REMEMBER“ (pamatujeme). Uvedli ji do pohybu lidé, kteří přežili věznění v Osvětimi. Chtěli tak apelovat na eskalaci násilí v dnešní době. Na základě toho jsme se tak do výzvy zapojili i my.

Děkuji ředitelství školy, žákům a  firmě H&H Creative s.r.o. za vstřícnost a pomoc při realizaci tohoto nápadu.

Mgr. Renata Chromíková

zpráva „WE REMEMBER” již byla zobrazena 238x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, někteří dojíždějí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

13.08.2019
Školní kuchyně začne pro cizí strávníky vařit od pondělí 2. 9. 2019.

PRO RODIČE BUDOUCÍCH PRVŇÁČKŮ

Na začátek školního roku svému prvňáčkovi  připravte:

• aktovku, pouzdro
  •  červenomodrou tužku, gumu, ořezávátko
  •  pastelky  PROGRESSA (malé), lepidlo, halenu do VV, hadřík
  • zásobník na písmena, tabulku na skládání písmen, plastový obal na eurofólie  A4 (s drukem)
  • 2 průhledné fólie  A4, 1 průhlednou fólii A5
  • malý ručník, plátěný ubrousek pod svačinku,
  • cvičební úbor – cvičky, bílé tričko, ponožky, kraťasy  (vše v plátěném  pytlíku a podepsané)
  • přezůvky, pytlík na přezůvky (podepsané)
  •  4 obaly A5 na sešity, 3 obaly A4 na pracovní sešity, 1obal A4 (na šířku)   -  obaly stačí  až v září

Pro vaše dítě jsme objednali: