Zpěváčci Valašskoklobucka 2019

- napsáno 8. dubna 2019 v kategorii autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

stazeny-soubor-161

V neděli 7. 4 .2019 proběhla ve Valašských Kloboukách soutěž Zpěváčci Valašskoklobucka.

V 1. kategorii do 9 let zpívalo 11 zpěváčků, ve 2. kategorii do 15 let soutěžilo 23 zpěváků. Naši školu reprezentovala tato děvčata: Vendulka Urbanová, Kristýnka Fojtíková ( obě ze 3. třídy), Katka Matúšů ( 5.tř.), Míša Manová (6.tř.) a Adélka Zvonková ( 2.tř.), která reprezentovala Malý Klobučánek.

Všechny děti své písničky krásně zazpívaly a porota měla těžkou práci při rozhodování. V 1. kategorii byla vybrána jako náhradnice Kristýnka Fojtíková, v 2. kategorii obsadila 2. místo Katka Matúšů, která postupuje do oblastního kola ve Vsetíně. Vendulka a Kristýnka získaly v kategorii vícehlasů 1. místo.

Úroveň letošní soutěže byla velmi vysoká. Zpěváky doprovázena CM Klobučan a společně jsme prožili příjemné odpoledne. Děkuji rodičům za podporu svých dětí a všem našim zpěváčkům přeji, aby měly stále ze zpěvu radost.

Zdenka Vargová

zpráva „Zpěváčci Valašskoklobucka 2019” již byla zobrazena 137x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, někteří dojíždějí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

PRO RODIČE BUDOUCÍCH PRVŇÁČKŮ

Na začátek školního roku svému prvňáčkovi  připravte:

• aktovku, pouzdro
  •  červenomodrou tužku, gumu, ořezávátko
  •  pastelky  PROGRESSA (malé), lepidlo, halenu do VV, hadřík
  • zásobník na písmena, tabulku na skládání písmen, plastový obal na eurofólie  A4 (s drukem)
  • 2 průhledné fólie  A4, 1 průhlednou fólii A5
  • malý ručník, plátěný ubrousek pod svačinku,
  • cvičební úbor – cvičky, bílé tričko, ponožky, kraťasy  (vše v plátěném  pytlíku a podepsané)
  • přezůvky, pytlík na přezůvky (podepsané)
  •  4 obaly A5 na sešity, 3 obaly A4 na pracovní sešity, 1obal A4 (na šířku)   -  obaly stačí  až v září

Pro vaše dítě jsme objednali: